Про нас

У 1940 році у Львові започаткувала свою діяльність проектна установа під назвою “Львівський філіал державного інституту проектування міст “Діпроміст” з підпорядкуванням Народному Комісаріату комунального господарства УРСР. Філіал знаходився за адресою: м. Львів, вул. Коперніка, 3. У 1941 році діяльність була припинена в зв’язку з початком Великої Вітчизняної війни.
Після звільнення Львова 13 вересня 1944 року розпочала свою діяльність Львівська обласна архітектурно-проектна контора під назвою “Облпроект” з підпорядкуванням Управлінню в справах архітектури при Раді Народних Комісарів УРСР і, відповідно, обласному відділу в справах архітектури Львівського облвиконкому. Новостворена установа розташувалася за адресами: з 1944 до 1949 року – м.Львів, вул. 1 Травня,5; з 1949 до 1955 року – м. Львів, пл. Ринок, 1.
З вересня 1944 року до виконання службових обов’язків приступив перший начальник “Облпроекту” – ПапоровийВасиль Мефодійович.
Впродовж 10 років виробнича структура “Облпроекту” постійно змінювалася і вдосконалювалася. У 1947 році були організовані Дрогобицький і Закарпатський філіали. Остаточно виробнича структура була затверджена в 1948 році наказом по конторі №98. Проектні сектори і групи були об’єднані в майстерні. За 10 років діяльності “Облпроект” виріс в одну з провідних проектних організацій України. 16 квітня 1955 року він бувзнову перейменований у Львівський філіал Українського державного інституту проектування міст “Діпроміст”.
У травні 1959 року, в зв’язку з різким збільшенням обсягів замовлень, на базі архітектурно-проектних майстерень №1 і №2 було утворено комплексні проектні майстерні КПМ-1 і КПМ-2. Згодом була укомплектована проектна майстерня КПМ-3.
У 1962 році наказом по філіалу у м. Дрогобичі був організований відділ під назвою “Дрогобицький відділ Львівського філіалу “Діпроміст”. В листопаді 1966 року – КПМ-4.
Свою сучасну назву – Державний інститут проектування міст “Містопроект”, інститут отримав у 1993 році.
Майстерню КПМ-1 у свій час очолювали архітектори: Г. Швецько-Вінецький, П.Конт, З. Підлісний. З 1976р. – В. Каменщик.
Майстернею виконано безліч проектів, за якими зведено десятки мікрорайонів та престижних будинків.